Seminář je cílen na pokročilejší uživatele bez speciálních znalostí. Cílem je poskytnout jim konkrétní a jednoduchý návod, jak mohou svůj život v kyberprostoru učinit bezpečnějším. Je vhodný zejména pro profesionály, pro které jsou důvěrná data - nebo data jejich klientů - zdrojem obživy: právníkům, účetním, daňovým poradcům... Také těm, kdo chtějí ochránit své důvěrné obchodní informace před záměrným útokem nebo jenom ztrátou paměťového média nebo notebooku. No a samozřejmě také kybernetickým zločincům, těm, kteří se jimi chtějí stát, nebo s nimi bojovat.
Hlavní témata semináře:
- Typy hrozeb a jejich závažnost. Od zvědavého potomka přes žárlivé manžely, průmyslovou špionáž až po mafii a policii. Nezjistitelnost versus neprokazatelnost.
- Připojení k Internetu. Jak zjistit, s kým máte tu čest a jak se připojit tak, abyste byli opravdu anonymní.
- Digitální stopy ve vašem počítači. Jak je zjistit a jak se jich zbavit.
- Bezpečnost přenášených dat, zejména e-mailové komunikace. Jak používat elektronické podpisy a šifrování obsahu, kde získat zdarma bezpečné certifikáty a jak s nimi zacházet.
- Bezpečnost uchovávaných dat. Jak šifrovat jednotlivé soubory, nebo celý disk najednou, a jaké vám to přinese problémy.
Akce se bude konat ve čtvrtek, 15. března 2012 v Praze, v budově Microsoftu ("Akvárko"), od 10 do 17 hodin. Akci pořádá počítačová škola Gopas a vstup na ni stojí 2500 Kč. Registrovat se můžete na webu Gopasu.
Na seminář bude volně navazovat tentokrát již zdarma přístupná akce Bezpečná webová API, jak to dělat správně, o níž jsem psal včera.