Solitaire, známý též jako Pontifex, je zvláštní šifrovací algoritmus, který vyhoví moderním požadavkům na bezpečnost, ale přitom jej můžete používat i ručně. Jediné co potřebujete je papír, tužka a balíček karet. Je jednoduchý a elegantní a může tak sloužit jako dobrá ukázka fungování symetrických proudových šifer. Proto jsem se rozhodl se svolením autora přeložit jeho popis do češtiny.
Archiv článků
Počítače najdete všude. A kdekoliv je počítač, tam je příležitost k bezpečnostním problémům. Například ve fotoaparátech. Bezpečnostní výzkumníci z Check Point Research objevili utěšenou sbírku bezpečnostních chyb v celé řadě digitálních fotoaparátů společnosti Canon - od kompaktu PowerShot SX740 HS až po svou vlajkovou loď, profesionální EOS-1D X Mark II. Chyby se týkají implementace protokolu PTP (Picture Transfer Protocol) přes USB, Bluetooth nebo wi-fi.
Svatý grál tisku z webových aplikací: uživatel klepne na tlačítko na webu a z tiskárny okamžitě, bez dalšího dialogu, začne lézt dokument, přesně tak, jak si ho programátor vysnil. Problém je, že to na webu nejde. Nebo ano?
Nedalo mi to a ještě jednou jsem se podíval na podepisování URL, které bylo tématem včerejšího článku. Přidal jsem (částečnou) ochranu proti replay útokům a vše vyčlenil do samostatné knihovny a NuGet balíčku.
Pro jeden svůj projekt jsem potřeboval udělat řešení na podepisování URL, resp. parametrů v něm. Napsal jsem na to univerzální řešení, které se může hodit i vám.
O operačním systému VxWorks jste nejspíš nikdy neslyšeli. Řídí ale průmyslová zařízení, Boeing 787 Dreamliner, auta nebo vozítko Opportunity na Marsu. A obsahuje spoustu kritických bezpečnostních chyb v síťovém stacku.
Občas hraju sám se sebou takovou hru. Nechám někoho, aby mi náhodně zadal pět-deset slov a já na jejich základě napíšu povídku - obvykle BDSM. Ovšem, kdo má dobré kamarády, nepotřebuje nepřátele. Abych to zkrátil... už jste někdy psali erotickou povídku, ve které se musí vyskytovat jméno Miroslav Kalousek?
Světová média v čele s Gizmodem šíří zprávu o údajné kritické bezpečnostní chybě v populárním přehrávači VLC. Některá zacházejí tak daleko, že doporučují VLC okamžitě odinstalovat. Skutečnost je ovšem jiná. Chyba je ve staré verzi knihovny, kterou VLC už více než rok nepoužívá.
Microsoft začal upozorňovat uživatele Windows 7, že tomuto systému začátkem příštího roku vyprší podpora a po 14. lednu 2020 pro ně nebudou dostupné žádné aktualizace, a to ani bezpečnostní. Nejedná se o žádné překvapení, politika Microsoftu ohledně podpory vydaného softwaru je dopředu definovaná a všeobecně známá. Přesto to vyvolává emoce.
Z pražského magistrátu se line souvislý a nepřerušený tok zákazů a omezení. "Líp" začalo být už s vládou ANO, ČSSD, Zelených, KDU-ČSL a STAN, ale opravdová povodeň to začala být až s příchodem Pirátů, Prahy Sobě, TOP 09, STAN a KDU-ČSL.