altair.blog

Archiv článků

Projekt Atropa (6): Vytváříme captive portal
V šestém dílu seriálu o vytvoření "zlé maliny" pro útoky sociálním inženýrstvím si ukážeme, jak vytvořit webovou aplikaci, která se bude tvářit jako autentizační captive portál a pokusí se z uživatelů vylákat přihlašovací údaje k populárním službám. Použijeme přitom ASP.NET 5 a MVC 6.
Jednorázová hesla a proč je chcete používat
Dvoufaktorová autentizace, jednorázová hesla zasílaná přes SMS nebo generovaná mobilní aplikací… Proč je všichni používají? A co musíte udělat, abyste je mohli používat také? Pokud vás trápí nedostatečná autentizace uživatelů statickým heslem, OTP je nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak výrazně zvýšit její kvalitu. Ukážeme si, jak jednorázová hesla fungují a jak je naimplementovat do aplikace, používající ASP.NET Identity. Příklady ke stažení na http://www.cdn.altairis.cz/Prednasky/20150811-OTP.zip Záznam akce konané v Praze dne 11. srpna 2015
Elektronicky podepsané maily v praxi
V šestém dílu našeho seriálu o elektronicky podepsaných mailech si vyzkoušíme, proč to celé vlastně dělat. Jak takový elektronicky podepsaný mail vypadá a jak se pozná, že byl cestou změněn.
Šifrování dat pomocí programu TrueCrypt
Chcete šifrovat data a nehodláte (nebo nemůžete) používat BitLocker To Go? TrueCrypt je open source program, který je dostupný zdarma a pro několik platforem, včetně všech edic a verzí Windows. V tomto videu si ukážeme, jak lze vytvořit zašifrovaný kontajner a přechovávat v něm bezpečně důvěrná data.
TrueCrypt a ochrana proti vyzrazení hesla pod nátlakem
Šifrování samo o sobě vám nepomůže proti "kryptoanalýze gumovou hadicí", tedy situaci, kdy vás útočník fyzickým nebo psychickým nátlakem donutí heslo vyzradit. TrueCrypt nabízí koncept "hidden volumes", tedy kontajnerů, které mohou mít dvojí obsah podle toho, jaké heslo se do nich zadá.
Projekt Atropa (5): Vytváříme honeypot
V předchozích dílech seriálu o vytvoření "zlé maliny" jsme si ukázali, jak na Raspberry Pi nainstalovat operační systém Raspbian, ASP.NET 5 a jak aplikaci pomocí nginxu vypublikovat do Internetu. Dnes z Raspberry vytvoříme Wi-Fi honeypot, tedy Wi-Fi access point, který každému dovolí, aby se připojil, a všechny HTTP požadavky bude směřovat sám na sebe.