altair.blog

Rubrika IT

Personalizace v ASP.NET 2.0
Zařekl jsem se, že se Whidbey vůbec nebudu zabývat, dokud nebude na světě alespoň beta 2 (kdo přepisoval aplikace pro .NET 1.0 z bety 1 do bety 2 ví proč). Nicméně toto mé úsilí jest systematicky podkopáváno Microsoftem i rozličnými nadšenci.
Dynamické vytváření ASP.NET server controls
ASP.NET umožňují programové vytváření serverových ovládacích prvků. U formulářových prvků ovšem může být problém s postbackem. Jednoduchý leč výživný příkládek
Automatické přepínání jazyka stránky podle nastavení prohlížeče
O možnosti využítí standardně zasílané hlavičky Accept-Language pro volbu preferovaného jazyka stránky jsem já osobně psal před čtyřmi lety (skoro). Dnešní živou diskusi na jistém fóru, týkající se magie způsobující že se moje osobní stránky někomu ukazují česky, někomu anglicky, jsem si zdůvodnil tím, že fórum je o psech a ne o počítačích. Když mi ovšem večer v mailboxu přistál dotaz jak z ASP.NET provést reverzní DNS lookup, kvůli volbě patřičné jazykové verze, došlo mi že je třeba jednat.
Špionáž v Bělohradě
Převážně nevážné ohlédnutí za programátorským seminářem
Nashledanou v Bělohradě
Do přednášky dva dny a já mám hotovou prezentaci, neuvěřitelné