Navštívil jsem Living Computer Museum v Seattle a nedalo mi, než abych natočil video o několika tamních počítačích, které si můžete vyzkoušet. Poslední video se zabývá počítačem Sigma 9 od společnosti Xerox. Tento počítač si můžete vyzkoušet i vy, protože na livingcomputers.org si můžete zažádat o guest účet pro vzdálený přístup přes Internet.
Archiv článků
Dnes je tomu třináct let, co se narodila Esta Kanýčo, moje psí průvodkyně životem. Přišel jsem k ní tak trochu jako slepý k houslím a od té doby nikdy nezalitoval. A dost jsem se toho od ní a jejích jakovlčích kolegů naučil.
U příležitosti restartu nového .NET Frameworku jsme uspořádali konferenci CoReStart 2016. Nyní vám nabízím prezentace a příklady z ní.
Kamarád Michal Bláha se na Facebooku sháněl po API, které by mu dalo k dispozici kurzy měn včetně historie. Vzpomněl jsem si, že jsem něco takového napsal, tak jsem to oprášil, přeleštil a dávám k dispozici.
Microsoft připravuje pro nejbližší období spoustu novinek, a to mnohdy zásadních. Ačkoliv nás čekají velké koncepční změny, komunikace k vývojářům tomu úplně neodpovídá. Proto se "obvyklí podezřelí" rozhodli na vlastní triko příští týden uspořádat třídenní konferenci CORESTART, na které vám ukážeme, co se na vás chystá.
This is my rendition of Conway's Game of Life with Rainbowduino and 3D printed case. Case: http://www.thingiverse.com/thing:1638743 Code: https://github.com/ridercz/Rainbowduino-Life
V sobotu 4. června 2016 při nehodě tragicky zahynul jeden ze zakladatelů tohoto serveru, Tomáš Kudrna. Čest jeho památce.
Letos jsem měl na TechEdu sedm přednášek. Nebo spíše šest, protože přednáška o kryptografii byla rozdělena do dvou částí. Nyní vám nabízím prezentace a příklady ke stažení.
Poslední březnový den se v Praze uskuteční jednodenní konference o počítačové bezpečnosti SecPublica 2016. Jejím heslem je "securitas, res publica – bezpečnost, věc veřejná". Proč jsem se rozhodl ji uspořádat?
Poslední dobou se hodně mluví o *end-to-end encryption*. Někteří (zejména policejní a podobné složky) proti tomu bojují, jiní (zejména aktivisté za ochranu soukromí) to propagují. Ale většina běžných vývojářů neví, co to je. Proto jsem připravil přednášku, na které si ukážeme, jak navrhnout bezpečnou komunikační aplikaci, se kterou si - bude-li správně použita - neporadí ani NSA. A také si povíme, proč ani takové aplikace nebudou znamenat konec policejní práce. Příkklady k prezentaci si můžete stáhnout na http://www.cdn.altairis.cz/Prednasky/20160218-E2E-WTF.zip Záznam akce konané v Praze dne 18. února 2016.