Líbí se vám cloudové služby Windows Azure, ale nechce se vám svěřovat data veřejnému cloudu nebo americké společnosti? Máme pro vás řešení: ve spolupráci s Martinem Pavlisem a počítačovou školou Gopas jsme připravili seminář, věnující se Windows Azure Packu a nabídkám Microsoftu pro privátní cloud.
Archiv článků
Po roce vás opět zvu na MS Fest - a tentokrát nejenom do Prahy, ale i do Brna a Ostravy.
Povídková knížka jedné z profesionálních českých domin je příjemné čtení na nadcházející babí léto, hluboké poznání v ní však nečekejte.
Snažím se své nové projekty spouštět ve Windows Azure. Jednou z velkých bolestí nicméně zůstává velmi problematické posílání mailů z Azure Web Sites. Pro jednotlivé transakční maily jsem si řešení už napsal, ale ani to nestačí na odesílání tisíců nebo desetitisíců zpráv. Nicméně, našel jsem řešení.
Léta jsem používal pro vystavování faktur a související činnosti vlastní webovou aplikaci. Teď jsem našel službu Fakturoid, která dělá totéž lépe a umí skoro všechno, co ta moje. A co neumí, to se dá napsat pomocí jejího API, pro které jsem napsal .NET klienta, kterého tímto dávám jako open source k dispozici.
Na svém Ask.fm jsem byl tázán, jaké používám add-iny do Visual Studia. Původně jsem chtěl tazatele odkázat na svůj starší článek na toto téma, ale pak jsem zjistil, že se od té doby seznam mých pluginů dost změnil. Něco přibylo a něco zmizelo, protože se to už stalo součásti Visual Studia. Zde je tedy můj současný seznam pro Visual Studio 2012.
Jak jsem sliboval na konferenci samé, zveřejňuji příklady ze svých přednášek ke stažení. Pokud mne ještě pořád nemáte dost, můžete mne sledovat na Facebooku, Twitteru nebo pokládat anonymně otázky na Ask.fm.
Původně úložiště Windows Azure Storage neumožňovalo příliš jemné nastavení přístupových práv: data mohla být buďto veřejná, takže k nim mohl kdokoliv, nebo soukromá, takže k nim nemohl nikdo, kdo neznal klíč k úložišti. A zase pokud ho znal, mohl s ním dělat cokoliv. Již zhruba rok nicméně Azure umí takzvané Shared Access Signatures, tedy technologii, která umí přístup omezit operacemi nebo časově.
Česká republika má to štěstí, že se celá nachází v jednom časovém pásmu a čeští programátoři jsou obvykle ušetřeni nutnosti tento údaj sledovat a pracovat s ním. Nicméně to neplatí ve chvíli, kdy se server nachází v jiném časovém pásmu, než klienti. Typickým příkladem je třeba Windows Azure, jehož servery bez ohledu na umístění běží v UTC. Nicméně, tento problém lze celkem jednoduše vyřešit.
Zvu vás na letošní pražský TechEd. Jako obvykle na něm mám hromadu přednášek, na které vás zvu obzvláště.