URL rewriting, neboli přepisování URL, je jednou z technik, jak udělat adresy dynamicky generovaných stránek "uživatelsky přívětivější". Nebo spíš "SEO-přívětivější", v mnohých případech. Způsobů, jakými lze v ASP.NET a IIS rewriting realizovat, je celá řada. A stejně tak je celá řada problémů, s nimiž se budeme muset při nasazení rewritingu potýkat. Tento článek shrnuje dostupné možnosti a nabízí řešení obvyklých problémů.
Archiv článků
Téměř přesně před rokem jsem si v článku Jak se zjišťuje identita webu u Personal Information Cards? stěžoval na to, že algoritmus pro výpočet identity relying party (tedy typicky webu) je špatný. Specifikace ISIP verze 1.5 tento problém řeší. Problém u Windows CardSpace řeší .NET Framework 3.5 SP1.
Konečně jsem získal dostatek času, abych sepsal zážitky z druhého až čtvrtého dne TechEdu.
První den TechEdu je vždycky takový nanečisto, ostatně jsou v něm jenom dva přednáškové sloty. A keynote. Na co že se to můžeme těšit?
Robustní cacheovací mechanismus je jedna z nejužitečnějších technologií, jaké ASP.NET nabízí. Při vhodném použití může cacheování velmi zvýšit výkon aplikace, aniž by bylo nutné do ní příliš zasahovat. Pokud ale cacheování využíváte extenzivně, máte velkou šanci, že se v něm ztratíte.
Když se mne někdo ptá, kde bydlím, odpovídám, že v průměru kdesi od Jihlavy – polovinu času trávím v Praze a polovinu v Brně. Teď se mi ten průměr trochu pohne, protože následující tři týdny strávím v Barceloně na TechEd Developers, v Bratislavě na konferenci Daily Web (sice tam přednáším, ale za ten blbý název nemůžu) a v Londýně na RBW.
Co všechno předcházelo publikaci dalších záznamů z akcí. Aneb cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.
Sigma ASC 105 je LED panel, který se dá lacino koupit v Makru. Za cenu okolo 2500 Kč se může pochlubit schopnostmi, kterými jinak disponují zařízení s několikanásobnou cenou. Možnost automatizace veškerá žádná, protokol není nijak popsaný, API neexistuje. Hacknul jsem ho a napsal univerzální knihovnu, která umí s panelem spolupracovat. Akorát teď nevím co s ní :)
Microsoft už dva roky provozuje server CodePlex. Slouží k podpoře open source projektů, jejichž vývojářům poskytuje potřebnou infrastrukturu. Podpora pro Subversion byla jedním z nejčastejších požadavků. Po nesmělých klientských řešení nyní CodePlex podporuje Subversion nativně.
Po velkém úspěchu zde si můžete moji přednášku o LINQ-to-SQL poslechnout i v Bratislavě, navíc v rozšířené a aktualizované verzi.