Požadavek na tiskový výstup z webových aplikací je dosti častý. A protože jeho splnění není zcela jednoduché, může se stát vlčí jámou webových vývojářů. Poslední dobou se mi v mailu sešlo hned několik dotazů na toto téma, pročež jsem se rozhodl napsat tento přehledový článek. Měl by vám posloužit jako úvod do problematiky a návod k řešení nejtypičtějších problémů.
Archiv článků
Microsoft Virtual Tech Days jsou úspěšně za námi – tedy alespoň v našem časovém pásmu. Pokud vás zaujala moje přednáška o nových server controls v ASP.NET, můžete si stáhnout prezentaci a příklady z ní.
Máte rádi odborné konference, ale nemáte čas, peníze či sílu na to cestovat na druhou půlku Evropy nebo ještě lépe světa? Upřímně řečeno, ani se vám nedivím. Po návratu z MVP Summitu v Seattle mě zadek od sedačky v letadle bolel ještě týden. Ay ušetřil vaše pozadí a nejenom to, pořádá Microsoft virtuální akci, kterou si můžete vychutnat, aniž byste museli vstát od počítače.
Pár dní už na notebooku používám betu Windows 7 Ultimate. Čirou náhodou jsem před chvílí objevil, že vestavěná kalkulačka doznala změn, které potěší zejména programátory.
Je všeobecně známo, že ve webových aplikacích je možné různé stránky psát v různých jazycích. Jednu stránku můžete mít třeba v C#, druhou ve VB.NET a třetí v F#. Každá stránka se zkompiluje do samostatné assembly a nezáleží na tom, jaký byl původn jazyk – CLI si s tím poradí. Ale co s App_Code, který je jenom jeden.
Nadšeni z nové verze nainstalujete IIS 7, překopírujete dokonale funkční aplikaci... a ono to nechodí. Podíváme se, jak z toho ven.
Jednou z velkých výhod virtualizačních technologií je snadnost zálohování. Stačí spustit zálohu fyzického serveru a máme zazálohovány i virtuální stroje na něm běžící. Tolik tedy praví teorie. V praxi to bývá poněkud složitější.
Když jsem frflal nad tím, že původní projekt IFRAME, který vám umožnil do vlastních stránek zahrnout novinky z MSDN a TechNetu, je špatný, zastaralý a vůbec, mohlo mě napadnout, že mně Microsoft řekne, že když jsem tak chytrej, tak ať to napíšu sám a líp.
Na videoarchivu jsem publikoval celkem třináct nových záznamů.
Co tak popřát čtenářům programátorského blogu do nového roku? Snad abyste dostávali rozumná zadání a nemuseli tenkou hranici mezi profesionalitou a prostitucí překračovat příliš často. Abyste zvládli příval nových technologií a definitivně se neztratili ve změti pozoruhodných zkratek. Abyste měli čas se tu a tam zastavit a podívat se na svoji práci s odstupem. A když vidíte kód, který jste psali před půl rokem, abyste si uvědomili, co užitečného jste se naučili, ale zároveň aby chuť nafackovat si za to, jak blbě jste to napsali tenkrát, nebyla moc velká.