Tématu virtualizace jsem se na tomto webu dosud nevěnoval a na českém Internetu mu není věnován zdaleka takový prostor, jaký by si zaloužilo. Microsoft nyní uvolnil zdarma k použití pro všechny oba dva své virtualizační produkty: Virtual PC 2004 i Virtual Server 2005 R2. To mne vede k nápadu sepsat sérii článků o virtualizaci a jejím využití. Tento druhý díl se bude zabývat programem Microsoft Virtual PC 2004, tedy "virtualizací pro normální lidi".
Archiv článků
Tématu virtualizace jsem se na tomto webu dosud nevěnoval a na českém Internetu mu není věnován zdaleka takový prostor, jaký by si zaloužilo. Microsoft nyní uvolnil zdarma k použití pro všechny oba dva své virtualizační produkty: Virtual PC 2004 i Virtual Server 2005 R2. To mne vede k nápadu sepsat sérii článků o virtualizaci a jejím využití. První článek této série se zabývá konceptem virtualizace jako takovým.
Pokud vám zcela nevyhovuje mírně chaotický způsob, jakým Visual Studio 2005 zachází s webovými projekty, mohou se vám hodit dva pluginy od Microsoftu: Web Application Projects (WAP) a Web Deployment Projects (WDP).
Po dlouhém a usilovém boji se mi podařilo shromáždit všechny záznamy dosud proběhlých seminářů o ASP.NET 2.0 na jednom místě. Tím místem je nově zřízený server videoarchiv.altairis.cz.
Output cache, neboli ukládání vygenerovaného výstupu do mezipaměti, takže se při dalším požadavku stránka nevolá znovu, je výtečný vynález. Častým dotazem je, jak lze takto nacacheovanou položku z mezipaměti odstranit. Existují na to dvě metody.
Verze 2005 přinesla do SQL Serveru řadu užitečných novinek. Jednou z nich jest též implementace tzv. ranking functions - dalo by se to překládat např. jako hodnotící funkce. Takové funkce jsou celkem čtyři a využijete je především, pokud chcete vypisovat z databáze pouze část záznamů. Vyloženě školním příkladem je využití funkce ROW_NUMBER() pro stránkování výpisů. Znamená to, že nebudeme muset nadále závidět uživatelům MySQL jejich SELECT LIMIT a budeme se moci štastně vzdát šílených stránkovacích procedur realizovaných pomocí rozličných kombinací SELECT TOP.
V úterý 27. června 2006 se od 18:00 v pražské centrále Microsoftu uskuteční další ze série přednášek o novinkách v ASP.NET 2.0. Tématem bude tentokráte přístup k datům z webových aplikací.
Včera se uskutečnila v rámci WUG Brno avizovaná přednáška o pokročilé tvorbě uživatelského rozhraní v ASP.NET 2.0. Navzdory všem protivenstvím se podařilo zajistit její záznam, který je nyní k dispozici.
Podíváme se na technologii site navigation controls a zároveň se podíváme na to, jak pomocí adaptérů změnit kód renderovaný ovládacími prvky ASP.NET tak, aby byl úhlednější a snáze stylovatelný pomocí CSS. Akce se koná v Brně, 8. 6.
Štěpán Bechyňský chce uspořádat v létě dvě drobné akce pro vývojáře. Máte zájem?